pozycjonowaniePrzed zabraniem się za główne elementy dotyczące pozycjonowania strony warto poznać także tajniki tego, jak wyszukiwarki zapamiętują tekst danej strony internetowej, aby tak go ułożyć, aby było to dla nas najkorzystniejsze z punktu widzenia pozycjonowania. Trzeba przede wszystkim wiedzieć, że różne wyszukiwarki w odrębny sposób zbierają wszelkiego rodzaju informacje na temat indeksowanych stron internetowych.

Oczywiście każda robi to za pomocą pajączka, jednak w inny sposób zapamiętywane są dane informacje. Zapamiętywane jest bowiem tylko i wyłącznie to, co dana wyszukiwarka uważa za najistotniejsze do tego, aby tworzyć cały wybrany ranking stron internetowych na dany temat. Trzeba wiedzieć, że są  takie wyszukiwarki, które zapamiętują w osobnej bazie danych cała treść naszych stron internetowych. Co więcej, tego typu wyszukiwarki udostępniają jej treść w swoim archiwum.

Nazywane są tego typu treści wówczas kopiami lokalnymi. Trzeba jednak wiedzieć, że baza danych, z której korzysta dany program wyszukujący zapamiętuje, a także zawiera w sobie tylko i wyłącznie najistotniejsze, najważniejsze informacje o naszej stronie internetowej. Są także i inne wyszukiwarki, które nie indeksują całego tekstu tylko określoną kilobajtami ilość tekstu. Trzeba więc dokładnie wiedzieć, które wyszukiwarki są korzystniejsze dla nas.